Jak wybrać nazwę domeny

jak wybrać nazwę domeny

Co to jest domena?

 

Domena to po prostu przyjazna forma adresu internetowego, który kieruje nas na daną stronę. Składa się z nazwy (wirtualnamarka) i rozszerzenia (.com).

Dla nas, właścicieli, domena ściśle wiąże się z marką, którą budujemy, wzmacniamy i o którą dbamy. Jest po prostu wizytówką naszej działalności.

 

Jak znaleźć odpowiednią nazwę?

 

Jako WirtualnaMarka.com korzystam z usług Cyber_Folks. Polecamy stworzony przez nich kreator nazw domeny. Jeśli jednak chcesz wypróbować inne rozwiązania po prostu wpisz ‘generator nazw domen’ w wyszukiwarce. 

Zanim jednak kupisz domenę, wstrzymaj się przez chwilę i sprawdź potencjalne zagrożenia dla Twojej marki. Jest to ciekawe narzędzie, które może wskazać możliwe  problemy. Podzielone one są na 3 typy: fonetyczne, typograficzne i homograficzne. Zbieżność nazwy Twojej domeny do już istniejącej lub ciągle dostępnej, może w przyszłości okazać się co najmniej kłopotliwe dla Ciebie jako właściciela marki.

 

Gdzie kupić domenę?

Aby sprawdzić dostępność wybranej nazwy, a także sfinalizować zakup domeny możesz skorzystać z wspomnianej wcześniej firmy Cyber_Folks. Jako WirtualnaMarka.com polecam także hosting tej firmy.

Przewiń do góry