Ile kosztuje hosting

Ile kosztuje hosting

Niezależnie od tego czy potrzebujesz małego portfolio, na którym będziesz mogła / mógł pokazywać swoje najlepsze prace; blog, do dzielenia się swoim doświadczeniem; czy sklepu e-commerce dla Twojej prężnie rozwijającej się firmy – poza sprawami oczywistymi, takimi jak wybór odpowiedniej domeny czy czcionki, najlepiej oddającej charakter Twojego biznesu, kolejnym istotnym aspektem, nad którym warto się pochylić, jest wybór hostingu.

Kiedy zastanawiasz się nad kupnem swojej własnej strony internetowej i rozważasz koszty związane z całym przedsięwzięciem, musisz uwzględnić przynajmniej 3 lub 4 aspekty. Jest to koszt projektu i realizacji strony, zakup domeny i koszt reklam. A pytanie 'ile kosztuje hosting’ i za co tak właściwie będziesz płacić, jest jednym z kluczowych. Od tego wyboru zależeć będzie dobre wypozycjonowanie Twojej strony oraz jej bezpieczeństwo.

 

Co to jest hosting?

Hosting pochodzi od angielskiego słowa „gościć” i właśnie ono idealnie oddaje ideę internetowego hostingu. Każda strona internetowa zaraz po utworzeniu, musi zostać umieszczona gdzieś w sieci po to, aby mogła być dostępna 24 godz. na dobę oraz aby wszystkie jej dane mogły być w bezpieczny sposób przechowywane. Takimi sieciowymi „gospodarzami”, oferującymi tego rodzaju usługi, są serwery hostingowe, które za odpowiednią opłatą użyczają Ci miejsca oraz zasobów. W tym momencie jest ich na polskim rynku tak dużo, że można dostać bólu głowy, szczególnie będąc w tym temacie laikiem.

Mnogość ofert niestety wcale nie idzie w parze z jakością. Wielu początkujących właścicieli stron internetowych po prostu przepłaca, dając się nabrać nieuczciwym firmom, lub wykupuje usługi hostingowe, które nie są dopasowane do ich potrzeb, przez co na przykład ich strony działają za wolno czy nie są odpowiednio zabezpieczone, zniechęcając do siebie potencjalnych użytkowników.

 

Jaki hosting wybrać?

Każda strona internetowa jest inna, każdy projekt jest inny, dlatego najlepiej zawsze wybierać indywidualnie usługi dopasowane do potrzeb indywidualnego klienta. Ja z chęcią doradzę tę, która będzie najlepsza właśnie dla Ciebie.

 

Jakiego hostingu używam?

Jako wirtualnamarka.com korzystam z usług serwera od Cyber_Folks. Mają oni przede wszystkim ofertę dedykowaną stronom stawianym na WordPress, a to właśnie na tej platformie pracuję i szukając odpowiedniego dostawcy, zwracałam szczególną uwagę na to, co mają do zaoferowania stronom zbudowanym w oparciu o WordPress.

Jest jeszcze kilka czynników, które były dla mnie kluczowe przy wyborze tego właśnie dostawcy. Oto one:

  1. szybkość – w testach obciążeniowych hosting WordPress notuje dużo lepsze wyniki od klasycznego hostingu, co oznacza, że Twoja strona będzie się ładować bez problemu
  2. kopie zapasowe w standardzie – ochrona danych w hostingu do 28 dni wstecz, dzięki czemu nie musisz się martwić, że stracisz jakieś istotne dane
  3. bezpieczeństwo – w standardowym wyposażeniu wszystkich usług znajduje się mechanizm Let’s Encrypt, który będzie dbał o bezpieczeństwo Twoje oraz odwiedzających Cię użytkowników sieci
  4. profesjonalna poczta – możesz utworzyć adres email z nazwą Twojej domeny
  5. super szybka i profesjonalna obsługa, jeśli napotkasz jakieś kłopoty związane z hostingiem swojej strony internetowej, obsługa klienta Cyber_Folks odpowie na Twoje zgłoszenie niemal natychmiast

Więcej o zaletach tego hostingu tutaj.

 

Ile kosztuje hosting?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, bo koszt hostingu, jak już wcześniej wspomniałam, może być zależny od naprawdę wielu czynników. Najlepiej przemyśleć dokładnie, jaką stronę internetową będziemy chcieli mieć, jak duża ma ona być, czego oczekujemy od hostingu i wtedy wybrać ofertę, która nam najbardziej odpowiada. Tani hosting może okazać się dobrym wyborem, a może być również strzałem w stopę, dlatego zawsze lepiej skonsultować się z kimś, kto się na tej dziedzinie zna.

Ja ze swojej strony proponuję kupon rabatowy na usługi Cyber_Folks, z którymi współpracuję.

Przy zakupie hostingu, otrzymasz 10% rabatu na wybrane usługi hostingowe. Użyj linku, aby otrzymać zniżkę.

Inną formą uzyskania 10% rabatu jest podanie unikalnego kodu przy zakupie: 25681455.

Zniżki dotyczą usług hostingowych Cyber_Folks o nazwach: cyber_GO!, cyber_FLY!, wp_IN!, wp_UP!, wp_GO!, wp_FLY!, ps_IN!, ps_UP!, ps_GO!, ps_FLY!

Przewiń do góry